سیه باز

ای سیه باز دگر بس کن

                  رو شده آن همه دغل کاری

باز هم حقه ی نو آوردی؟

                  پرده ی آخر است، تماشایی

 

/ 7 نظر / 8 بازدید
احمد

این سیه باز، بس نخواهد کرد دوری از خار و خس نخواهد کرد . تیرگی همچو قیر چسبنده است مستبد، قلچماق و یکدنده است . جامعه مثل برج تقطیر است جای قیر و سیاهی آن زیر است . مایعات سبک بخار شدند اسب آزادگی سوار شدند . قیرمانده است و مردم بدبخت قیر چسبد به ظرف دنیا، سخت . در دلش جز تفاله و شن نیست شستشویش به آب ممکن نیست . آب پاکیزه نیست حلالش بدتر از قبل می کند حالش . تیغ و تهدید هم کمی بد نیست گرچه اندازه اش بدین حد نیست . مایعات رها ز بند بیار از همان ها که رفته اند بیار . تا که حلش کنند و پاک کنند ناپدیدش از آب و خاک کنند . میهن ما اسیر بیماری است راه حلش کمی فداکاری است .

رويا

ت بدم؟ __ تيره مي شود روزهـــــــــــــامان گاهي بايد اما دويد، تا طلوع نور آگاهي ___ جامعه مثل برج تقطير است جاي قير و سياهيش زير است مايعات سبك شده تبخير اسب آزادگي شده تكفير قير مانده است و مردمي پر از هيجان قير شل مي‌شود كم كم و نالان در دلش اگرچه جز شن نيست نفت اما حريف است و كم حريفي نيست تيغ و تهديد هم كه كم اثر نمي باشد ليكن اما زمانش بسي زياده مي باشد ميهن ما اسير رنج و غم است راه حلش كمي پيچ در پيچ و يك كمي هم خفن است

رويا

سلام و ارادت. راست مي گيد پرده ي اخر رو . ولي كي ؟ دلمون مرد باور كنيد. ______ وقتي يه پارچه بلاگستان غصه مي شه و دلهره، خون مي شه دل آدم.

زهرا باقری شاد

چشم مخصوص تماشاست اگر بگذارند...

مهدخت

سلام ممنون از اینکه منو فراموش نکردید و به بلاگم سر می زنید . چند پست اخیر رو خوندم . مثل همیشه مطالب ارزنده ای هستند . و البته باعث تاسف .

بهنام

سیه باز وطنم پاره ی طنم