پرونده‌ی پرونده سازان

خانواده‌ی هاشمی رفسنجانی به عنوان آقازادگان و از عمده‌ مفسدان اقتصادی معرفی می‌شوند. کروبی به عنوان دریافت‌کننده‌ی رشوه از جزایری معرفی می‌شود. نامه‌ی امام خمینی و ابراز گله از موسوی رو می‌شود. بیان می‌شود که آیت، در زمان انتقال اسناد مهمی درباره‌ی موسوی در زمان نخست‌وزیری او، ترور می‌شود (1) و در نهایت چگونگی اخذ مدرک دکتری لاریجانی زیر سوال می‌رود (2).

این‌ها نمونه‌ای از پرونده‌هایی است که به کرات در ماهها و سال‌های اخیر شاهد رو شدن آن‌ها هستیم. پرونده‌هایی که در مقاطع حساس و بعد از اننقادات هر یک از این افراد به جریان حاکم، قبل از سپرده شدن به قوه‌ی قضاییه به اطلاع عموم گذاشته می‌شود.

 جالب قضیه آن است که قبل از ابراز انتقادات، و یا این‌که قبل از مقاطع حساس نظیر انتخابات، هیج اتهامی از طرف اتهام وارد کنندگان به این افراد وارد نیست و آن‌ها معمولا به عنوان افرادی انقلابی و پیرو خط امام و رهبری معرفی می‌شوند.خارج از وارد بودن یا نبودن این اتهامات، آیا کسانی که چنین اتهاماتی را وارد می‌کنند، تاکنون از پرونده‌ی آقایان خبر نداشته‌اند و اگر مطلع بوده‌اند دلیل این تاخیر چیست؟

جالب‌تر آن است که در این مورد، کسانی که تا حدودی با جریان پرونده‌سازی همسو نیز هستند، مصون نمی‌مانند و نمونه‌ی بارز این قضیه بررسی پرونده‌ی اخذ مدرک دکتری آقای لاریجانی است. آقای لاریجانی، که به زعم آقایان به دلیل خطای نابخشودنی‌اش در اعلان پیروزی آقای موسوی در بعدازظهر روز انتخابات (3)، باعث القای توهم تقلب در ایشان شده است، اکنون باید پاسخگوی اخذ مدرک دکتری خود باشد.

اولین نکته‌ای که در این موقعیت به ذهن خطور می‌کند آن است که هر جریانی که بر خلاف نظر پرونده‌سازان باشد، از چنین پرونده‌هایی مصون نیست. حالا به هر نحوی که باشد، از خانواده‌ی فرد گرفته تا اتفاق حادثه‌ای در زمان قدرت آن فرد. مدرک تحصیلی فرد، نامه‌های رد و بدل شده و نوشته‌ها و گفته‌های  فرد به هر صورت ممکن و ... همه‌وهمه به عنوان سند و مدرک استفاده می‌شود.

به نظر، چنین جریانی با دست خود در حال قطع ریشه‌های اصلی خود است. چرا که با افشای پرونده‌های افراد قبل از اعلان نظر قوه‌ی قضاییه و محکوم کردن آن‌ها اعتماد عمومی مردم به مسوولان عالی‌رتبه روز به روز پایین‌تر می‌رود و حتی معصوم‌ترین و بی‌گناه‌ترین افراد نیز از این جریان در امان نمی‌مانند. چرا که در نزد افکار عمومی آن‌ها نیز احتمالا دارای پروندههای مشابهی هستند ولی به علت عدم مخالفت با جریان پرونده‌ساز، پرونده‌ی آن‌ها رو نشده است و این‌گونه پرونده‌سازی برای افراد اصلی نظام تیشه به ریشه زدن است.

منتشر شده در شماره ی هفتادم وب سایت روزنامه

1-      رجا نیوز 1

2-      رجا نیوز 2

3-      رجا نیوز 3

/ 5 نظر / 9 بازدید
مهشید

من فقط یه *happening هستم،همین!

نصیرالدین جعفری

باید منتظر شرایط بحرانی تر باشیم. وضع سیاست خارجی هم خیلی خوب نیست.

بچه فنی

حکایت آنکس که نداند و نداند که نداند، را شنیده ای مهندس؟ توهم حضرات از همینجا نشات می گیرد!

جانيوز

عمری به جز بیهوده بودن سر نکردیم تقویم ها گفتند و ما باور نکردیم در خاک شد صد غنچه در فصل شکفتن ما نیز جز خاکستری بر سر نکردیم دل در تب لبیک تاول زد ولی ما لبیک گفتن را لبی هم تر نکردیم حتی خیال نای اسماعیل خود را همسایه با تصویری از خنجر نکردیم بی دست و پاتر از دل خود کس ندیدیم زان رو که رقصی با تن بی سر نکردیم باسلام وبلاگ زيبا وپر محتوايي داريد من قبلا هم به وبلاگت سر زده بودم از مطالبت لذت بردم خوشحال مي شم به من سر بزني ونظرت رو بگي... دیدم قدری گرفته ام انسان وقتی دلش گرفت از پی تدبیر می رود من هم رفتم

محسن

سلام ..خسته نباشي ..وبلاگ فوق العاده قشنگي داري اگه ميخواي در آمد اينترنتي داشته باشي و واقعا مطمئن-- بيا تو وبلاگ من ..نگران نباش اين در آمد بدون هيچ سرمايه گذاري انجام ميشه .خدايي من هم يكي از دوستام اين پيشنهاد و داد گفتم دست از سرم بردار ولي گفتم بذار يه بار امتحان كنم ضرر نداره ..ميدونم شايد الان بگي كه بابا كلاهبرداريه ولي شما امتحان كن و به دوستانت در وبلاگ نيز بگو چون وب پر بيننده اي داري ...من منتظرم محسن راستی منو لینک کن من هم لینکت میکنم