جمله ها و سوال ها

 

با سلام

به جملات زیر توجه کنید

بعضیها در انتخابات مستی کرده و کافه را به هم می‌زنند (1).

این جمله، گفته‌ی سخن‌گوی دولت در واکنش به انتقادهای کاندیداهای ریاست جمهوری از دولت کنونی است. در حالی که در این ایام هنوز صلاحیت نامزدهای انتخاباتی به رسمیت شناخته نشده و هنوز تنور انتخابات کاملا داغ نشده است، چنین موضع‌گیری‌هایی از سخن‌گوی دولت نشانه‌ی چیست؟ چه شده است ایشان که از حمایت دستگاه‌های دولتی و صدا و سیما سود می‌جویند و از هر فرصتی برای تبلیغ استفاده‌ می‌کنند، صحنه‌ی انتخابات را با کافه مقایسه کرده‌اند؟ یعنی آقایان خود را کافه‌دار می‌دانند؟ در این کافه چه به خورد مشتریان خود می‌دهند  که از بد مستی برخی، سخت در هراسند؟ چگونه‌ است که سخنگوی دولت، انتقادهای کاندیداها را بدمستی عنوان کرده و  توجهی به سخنان همسر خود نمی‌کند؟

رکسانا صابری آزادشد و ایران را ترک کرد (2).

می‌‌‌توان از این‌که یک زندانی سیاسی آزاد شده است، بسیار خوشحال بود ولی اگر او شناسنامه‌ی آمریکایی نداشت و تنها ایرانی بود، با وجود آن‌که اتهام وی ثابت شده بود و برای او رای هم صادر شده بود، باز هم از زندان آزاد می‌شد و می‌توانست با آزادی، از ایران خارج شود؟ فرق او با سایر زندانیان سیاسی در چیست؟

خاتمی اکنون به لحاظ سیاسی موجودی تمام شده است (3).

اگر خاتمی از لحاظ سیاسی تمام شده می‌پندارید چرا این همه به دنبال سخن گفتن از خاتمی و طرفداران وی هستید؟ چرا در صفحاتی ویژه و هدایت شده دست به تخریب خاتمی و طرفداران وی برده‌اید؟ هراس شما از چیست؟

در مورد پرتقال‌های اسرائیلی عده‌ای بازداشت و عده‌ای احضار شده‌اند تا توضیح بدهند (4).

این جمله از زبان وزیر اطلاعات است. آیا در زمانی که بسیاری از مقامات دولتی ادعا می‌کنند که پرتقال‌های یاد شده از کشور چین وارد شده‌اند و برچسب تقلبی دارند، دستگیری و بازداشت افراد در این مورد به چه معنی است؟

پلیس‌سالاری در جامعه رواج پیدا نکند (5)

رییس قوه‌قضاییه با بیان این جمله از آسیب رسان بودن پلیس‌سالاری در جامعه سخن گفت. احتمالا اگر ایشان نیز به عنوان نامزد ریاست جمهوری شرکت کرده‌ بودند، در حال حاضر به عنوان تخریب‌چی دولت معرفی می‌شدند. چرا در این زمان هر انتقاد از دولت به حساب تخریب گذاشته می‌شود؟

مردم فریبی نکنید (6)

وزیر ارشاد با بیان این‌که القای گم شدن 300 میلیارد دلار در ایران، به معنی مردم‌فریبی است، از کاندیداها خواست که مردم فریبی نکنند. باید از این وزیر محترم پرسید آیا پیگیری 300 میلیارد دلار، مردم فریبی است یا پخش کردن سیب‌زمینی رایگان و صدور چک مسافرتی؟

 

1-      وب‌سایت نو اندیش

2-       بی‌بی‌سی فارسی

3-       وب سایت روزنامه کیهان

4-      وب سایت تابناک

5-      وب سایت تابناک

6-      وب سایت الف

 

 

 

 

 

/ 2 نظر / 10 بازدید