دایره ی بازی

حدود یک سال پیش به افشین قطبی گفته شده بود که سرمربیگری تیم ملی به او سپرده شده است و او که در بازی مقابل برق شیراز با طرفداران پرسپولیس نیز خداحافظی کرده بود در ظرف کمتر از یک هفته متوجه می‌شود علی دایی به این سمت گمارده شده است (سایت آفتاب، چرا افشین قطبی سرمربی تیم ملی نشد). قطبی تیم پرسپولیس را به قهرمانی لیگ برتر ایران رساند ولی در فصل بعد به طور ناگهانی از این تیم خداحافظی کرد و رفت ( سایت آفتاب، نامه خداحافظی افشین قطبی). علی دایی که از لابی قوی‌تر صحبت می‌کرد (بی‌بی‌سی فارسی)، و حتی اسمش در بین نامزدهای سرمربی‌گری تیم ملی نبود، یک‌شبه نام خود را به عنوان سرمربی تیم ملی دید و پس از  حدود یک‌سال نیز یک‌شبه از تیم ملی خط خورد. پس از آن مایلی کهن باز هم دور از انتظار همه سرمربی تیم ملی شد و او نیز نتوانست بیش از 15 روز دوام آورد و با بیانیه‌ای مبهم (قلم نیوز) از تیم ملی کنار گذاشته شد. در نهایت افشین قطبی که در بین مردم طرفداران زیادی دارد به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد و این بار مسوولان ورزشی مجبور شدند که به خواست مردم تن در دهند و  افشین قطبی صحبت از 11 قلب شیر می‌کند (خبرگزاری ورزش ایران).

حال گریزی به سیاست: در سالهای  1375 و 1376، نام میرحسین موسوی به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری مطرح شد، ولی او حاضر نشد در آن موقع پا به عرصه‌ی انتخابات گذارد و این حادثه در سال 1384 نیز در پی دعوت از ایشان تکرار شد. در آن سا‌لها بنا به اظهارات اخیر خود، مبنی بر وجود نیروهای مطمئن (خاتمی و هاشمی) از حضور در انتخابات سر باز زد. در این دو دوره با سر کار آمدن خاتمی و احمدی نژاد، کشور دچار تغییر و تحولات اساسی در صحنه‌های سیاسی و بین‌المللی شد. به طوری که در این سال‌ها کشور در پاره‌ای مواقع به شدت سیاسی شد و همه جا بحث‌های سیاسی، نقل اول مجالس بود. دانشجویان به شدت سیاسی شدند، به طوری که با کوچک‌ترین ناملایمتی، اعتصاب و راه‌پیمایی‌هایی را در محیط دانشگاه و خارج از آن شاهد بودیم. همین محیط کم کم به سیاست زدگی تبدیل شد و در سال‌های پایانی دولت اصلاحات، صحبت از خروج از حاکمیت، دور زدن خاتمی و ... بود، به طوری که حالا دیگر حامیان اصلاحات دچار پراکندگی آرا شده و در نهایت جناح رقیب از این آب گل‌آلود به بهترین نحو بهره برده و محمود احمدی نژاد به عنوان رییس جمهور انتخاب شد. و حالا چهار سال از این دوران گذشته و در این مدت، برخی از همین اصلاح‌طلبان تند رو که روزی به فکر دور زدن خاتمی بودند، آرزوی حضور وی را دارند.

در این حین میر حسین موسوی که در دوره‌های پیشین از حضور در این میدان امتناع می‌کرد، پا به عرصه گذاشته است خاتمی به نفع او کنار رفته و صد البته میرحسین در این زمان  به بازیکنان بسیار بیشتری با قلب شیر نیاز دارد.

منتشر شده در شماره ی نوزدهم وب سایت روزنامه.

/ 6 نظر / 7 بازدید
شاپکده

100 فیلم جدید سال 2008 و 2009 به همراه زیرنویس فارسی با کیفیتی بالا و بدون هیچ دخل و تصرفی !!! در سبک های : اکشن ، درام ، عاشقانه ، کمدی ، تخیلی و ..... برای کسب اطلاعات بیشتر به ادرس http://www.shopkadeh.com/?cat=62 مراجعه کنید. موفق باشید.

نصیرالدین جعفری

سلام. حق با شماست. آزادی واژه ی غریبی است. ممنون که به وبلاگ من سرزدید.

نصیرالدین جعفری

سلام. حق با شماست. آزادی واژه ی غریبی است. ممنون که به وبلاگ من سرزدید.

رقیه شهبازی

سلام. درسته میرحسین به بازیکنان شیردل بیشتری نیازداره البته به حمایت و برنامه معقول هم نیاز داره .خوب داره پیش میره بالاخره از سایه کامل بیرون کشیده و داره برنامه هایش رواجرامیکنه اگر بگذارند این اطرافیان فرصت طلب موفق میشه.... راستی تا حالا کسی بهتون گفته خیلی جالب قیاس میکنید؟!

بچه فنی

مطلب شما متین! ولی خدا رو شکر آمار حامیان مهندس روز به روز با شیب تندی در حال صعود است. بگو ماشااله!

پرنده گمشده

امیدوارم اوضاع واقعا" همونطوری باشه که "بچه فنی" گفتند... حداقل منبعی لینکی میذاشتن که دلگرم بشیم.